Vítáme Vás na stránkách
chovatelské stanice Aurea Rosa.

Na úvod pár slov o nádherném plemeni Zlatý Retriever, jehož zemí původu se stala Velká Británie.

V plemenném standardu retrievera se dočteme, že je to pes vyváženého vzhledu. Je aktivní, silný a pevně stavěný, má vyrovnaný pohyb a laskavý výraz, má přirozené vlohy k práci, dobrosrdečnou, přátelskou a sebejistou povahu.

Zlatý retriever je původem pes lovecký se specializací na dohledávku a aportování střelené zvěře. Díky svým vynikajícím povahovým vlastnostem jsou goldeni v současné době používáni nejen jako psi lovečtí, ale velmi dobře se uplatňují i v jiných oblastech – slepečtí vodící psi, asistenční psi, kteří se tak stávají pro své pány nezbytnými pomocníky. Dokážou přinášet a podávat nejrůznější předměty, otevírat i zavírat dveře, prostě velmi usnadňují a zpříjemňují život svému pánovi. Nemálo zlatých retrieverů má složeny záchranářské zkoušky.

Typickou vlastností retrieverů je ochota vyhovět svému pánovi, prostě se mu zavděčit. To však neznamená, že retrievera není potřeba vychovávat a cvičit a že vše pochopí samo sebou. Zlaťáci jsou velmi inteligentní psi, kteří vycítí a velmi špatně nesou nespravedlnost. Mají rádi svůj řád svoji jistotu.

Zlatí retrívři milují vodu, a to nejen vodu křišťálově čistou, libují si ve všem co je mokré, takže i nevábně vypadající kaluž retriever málokdy mine.

Zlatý retriever není pes hlídací! Každou návštěvu, tedy i případného nevítaného návštěvníka s láskou přivítá.

Pokud dáte svém retrieverovi láskyplný domov odvděčí se Vám nesmírnou láskou. Váš život bude bohatší, pestřejší a nikdy se s retrieverem nebudete nudit.

Téměř 30 let se zabývám výcvikem a chovem zlatých retrieverů, a vím, že dobrý pán i ze „špatného“ psa „něco“ udělá, ale špatný pán i výborného psa zničí!

Zlatý retriever je osobnost, jemný a oddaný přítel.

O naší chovatelské stanici

Novinky

Veselé Vánoce a šťastný nový rok

19. 12. 2023

přejeme Vám, Vašim čtyřnohým kamarádům.

Číst dále

Hopinka zazářila na výstavě

10. 12. 2023

TrioCACIB Prague Expo Dog - 9. 12. 2023

rozhodčí: Richard-Steinbach Gabriela, DE

Číst dále

Hurá světe, jsme tu

27. 11. 2023

V neděli 26.11. přivedla Surrinka na svět 5 štěňátek. Bohužel poslední holčička na svět cestu nezvládla. Tedy máme 4 vitální štěňata 1 klučíka a 3 holčičky. Ze Surrinky se stala maminka, která o své ratolesti s velkou láskou a pečuje.

Číst dále

Naše maminka Surrinka

30. 10. 2023

Surrinka se přehoupla do druhé poloviny březosti. Bříško se začíná zvětšovat a chuť k jídlu je ohromná.

Plody nabírají na intenzitě růstu. Probíhá osifikace páteře a prstů. Velikost plodů je cca 6,5 cm. Krásné podzimní dny si užíváme všichni. Procházky jsou malinko kratší, ale opravdu jen o trochu. Hraní je na denním pořádku. Pomalu začínáme chystat vše potřebné.

Číst dále

Štěňátka budou

18. 10. 2023

Ultrazvukové vyšetření potvrdilo březost naší Surrinky. Moc děkujeme Cathy, že nám umožnila krytí s krásným, něžným a charismatickým Stanleym.

A tak se můžeme těšit na nadílku štěňátek koncem měsíce listopadu. Více informací najdete v sekci Štěňata

Číst dále

Cesta za ženichem

4. 10. 2023

Surrinka nás překvapila a to velmi, když začala o nějaký ten měsíc dřív hárat. Štěňátka jsou v plánu, a tak bylo rozhodnuto. Pojedeme do Francie.

Číst dále

Vítejte na našem novém webu!

29. 9. 2023

Trvalo pár měsíců, než tento web vznikl. Budeme jej postupně doplňovat a věřím, že se vám bude líbit stejně jako nám.

Naše feny

Ty, které jsou a byly součástí naší rodiny.

Zjistit více

Štěňátka

Aktuální vrh, náš chovatelský servis a další informace.

Zjistit více

Odchovy

Naši potomci, kteří se narodili v naší chovatelské stanici.

Zjistit více
Naši psi